taşınırken eşyalar nasıl paketlenir

Taşınırken Eşyalar Nasıl Paketlenir

Ev veya ofis taşırken en önemli konu ‘eşya nasıl paketlenir?’ konusudur. Huzur içerisinde taşınmak için yapılması gereken en önemli işlem profesyonel paketlemedir. Paketlemenin doğru bir şekilde yapılması hem güvenlik açısından hem de stresiz bir şekilde taşınmak için önemlidir. Şahin Ekspres Adana evden eve nakliyat olarak profesyonel paketleme yaptığımız belirmek isteriz.

Türkiye sınırları içerisinde ilden ile veya şehir içi taşınma işlemi her geçen gün artmaya devam etmektedir. Paketlemenin doğru yapılması özellikle kırılma ihtimali yüksek eşyaların taşınması işleminde önemli bir konudur.

Evdeki Fazla Eşyaların Elenmesi

Fazla veya atılması gereken eşyalar taşınma işlemini zorlaştırır. Eşya nasıl paketlenir? Konusunun ilk önemli adımı fazlalıklardan kurtulmaktır. Bu nedenle atılması gereken eşyalar elenmelidir. Fazla eşyalar hem paketlemede hem de taşınmada fazlalık oluşturur ve zaman kaybına neden olur.

Fazla eşyalarınız kullanılabilir ise bu durumda bu eşyaları bir ihtiyaç sahibine vermek çok daha mantıklı olacaktır. Belediye ve derneklerin yardım kampanyalarına da fazla eşyalar bağışlanabilir. Bağışlamanın yanı sıra fazla eşyalar satılabilir. Özellikle ikinci el eşya alan birçok spot firması ikinci el eşya alımı yapmaktadır.

Taşıma işleminin gerçekleştirileceği güne kadar gıdanın azaltılması kolaylık sağlar. Bu şekilde ekstra bir gıda paketleme işlemi ile uğraşılmaz.

Taşınırken Ev Toplamanın Püf Noktaları

Ambalajlama  ve toplama işlemi haftalar öncesinden başlamalıdır. Her oda günlük toplanmalıdır ve ‘eşya nasıl paketlenir?’işleminde eşyaların özelliklerine dikkat edilmelidir. Toplama işlemi taşınma gününe ertelenirse ev sahibi ciddi anlamda problem yaşar. Taşınma gününe kadar kutulama ve poşetleme gibi işlemler düzenli ve seri bir şekilde yapılmalıdır.

Paketleme işlemlerinde ‘kırılır’ veya ‘önce açılacak eşya’ gibi notlar kutulara yazılmalıdır. Kutulara talimatların yazılması ve kutu içerisindeki eşyaların özelliklerinin not edilmesi zaman kaybını önleyecektir.

Değerli eşyalar konusu paketlemede her zaman sorun olmuş konulardan biridir. Özellikle altın ve döviz gibi değerli şeylerin gelişi güzel her hangi bir kutuya konulması ciddi sorunlara neden olmaktadır. Eğer gelişi güzel her hangi bir kutuya değerli eşyaların konulması durumunda firmamız sorumluluk kabul etmez. Eşya nasıl paketlenir? işleminde unutulmaması gereken en önemli konu elektrik, su ve doğal gaz kapattırma işlemidir. Bu işlemi yaparken taşınacağınız günü hesap ederek başvuru yapmalısınız.

Kitap paketleme işlemi için iki katlı sağlam koliler tercih edilmelidir. Kolilerin ağır olmamasına dikkat edilmelidir.

Bardak ve Tabak Paketleme

cam veya porselen tabak paketleme, tv ve elektronik eşya paketleme işlemi eşya nasıl paketlenir? İşleminde en önemli konuların başında gelmektedir. Kırılma ihtimali nedeniyle çift oluklu sağlam kolilere ihtiyaç vardır.

Tabaklar kağıda veya şilteye sarılarak kutulara dik bir şekilde yerleştirilmelidir. Bardak sarma işleminde bardağın içine bir miktar kağıt yerleştirilir. Dış kısmına ise iki veya üç kat kağıt veya şilte sarılabilir. Sarma işleminin ardından kolinin altına ve kenarlarına kağıt yerleştirilir. Bardak ve tabakların aralarına kağıt sıkıştırılır ve bu şekilde tampon oluşturulur. Son aşamada kolinin üstüne kağıt yerleştirilir ve koli kapatılır. Kolilerin ağır olmaması önemlidir ve kolilere not yazmak oluşabilecek hasarı önler.

Paketlemede tencere ve benzeri eşyaları da pozitif bir şekilde kullanabilirsiniz. Küçük bardakları kağıtlara sarıp tencere içine yerleştirebilirsiniz. Eşya nasıl paketlenir? Konusunun en önemli maddesi kırılabilir eşyalardır.

Elbiselerin Kolilenmesi

Kırışma problemi olmayan eşyalar için normal koli kullanılabilir. Kırışma problemi olan eşyalar için özel askılı koliler kullanılabilir. Bu koliler elbiselerin güvenli bir şekilde taşınmasını sağlar. Elbiseler öncelikle poşetlere yerleştirilmelidir ve poşetler koli bandı ile sağlamlaştırılmalıdır. Eşya nasıl paketlenir? Kategorisinde elbiselere özel kutular kullanılmalıdır.

Beyaz Eşya Paketleme

Beyaz eşyaların paketlenmesi işleminde balonlu naylonlar kullanılmaktadır. Birkaç kat balonlu naylon ile beyaz eşyaların sarılması işlemi çizilmeyi maksimum seviyede önleyecektir. Beyaz eşyaların kontrol paneli ve benzeri önemli noktaları köpük veya karton ile kapatılmalıdır. Daha sonra balonlu naylon ile sarma işlemi yapılmalıdır. Beyaz eşya nasıl paketlenir? Beyaz eşyalarda en önemli konu dış yüzeyin zarar görmemesidir.

Tv paketleme işleminde şilte ile iki kat sarma işlemi gerçekleştirilir. Ekranın zarar görmemesi için ekranın üzerine köpük yerleştirilir. Köpüğün üzeri tekrar şilte ile kapatılır ve koli bandı ile sağlamlaştırılır. En son aşamada Tv karton ile sarılır ve koli bandı ile bantlanır. Bilgisayar paketleme işleminde de aynı yöntem takip edilir. Şilte ile sarma işleminin ardından zarar görecek kısımlar köpük ile kapatılır. Karton ile sarma işleminde boşluk bırakılmaz ve sarsıntının meydana getirdiği zarar minimum seviyeye getirilir.

Bu gönderinin yorumları kapatılmış.