Evden Eve Nakliyat İçin Öneriler

1.    Bir fincan çay alın ve taşınma planınızı hazırlamaya başlayın.
2.    Boş zaman buldukça internette evden eve nakliyat firmaları arayın beğendiğiniz firmaları not alın, böylece bir firma listesi hazırlamış olacaksınız.
3.    Eşyalarınız için bir Eşya Listesi hazırlayın. Taşınmak gereksiz eşyalardan kurtulmak için güzel bir fırsattır.
4.    Yenileyeceğiniz ve ihtiyac duymadığınız eşyalarınızı bağışlayın.
5.    Biraz araştırmadan sonra taşınma için profesyonel bir firmadan yardım alıp almayacağınıza karar verin.
6.    Eğer profesyonel bir hizmet alacaksanız alacağınız hizmet çeşidine karar verin. Tüm paketleme işlerini firma mı yapacak siz mi yapacaksınız? Buna karar verin.
7.    Yavaş yavaş paketleme malzemeleri toplayın, ve paketlemeye başlayın.
 
Evden Eve Nakliyat Firması Seçme
 
1.    Nakliye firmaları internet sitelerini incelerken özellikle araçların üzerindeki yazılara dikkat edin. Birçok internet sitesinde bariz paint ile yazılmış araç resimleri var bu firmaları tercih etmeyin.
2.    Yakın zamanda taşınan arkadaşlarınızdan tavsiyeler alın, onların yaptıkları yanlışları tekrarlamayın.
3.    Limited yada A.Ş olduğunu söyleyen firmaları Türkiye  Ticaret Sicil Gazetesinde sorgulayın. Doğrulayamaz iseniz bu firmadan hizmet alırken iyi düşünün.
4.    K-1 ve K-3 Belgesinde yazılı ünvanlarıda Türkiye Ticaret Sicilden araştırın. K belgesini kendi doldurduğu belli olan firmalardan uzak durun.
5.    Bulunduğunuz veya taşındığınız şehrin evden eve nakliyat firmalarını terçih edin.
6.     Şehiriçi evden eve nakliyatta size yakın firmaları terçih edin. Yakın firmalar daha ekonomik fiyatlara hizmet verebilir.
7.    Firmaların internet sitelerindeki İletişim sayfalarını dikkatli inceleyin. Özellikle firma yetkili adını, firma adresini, sabit telefon numaralarını ve e-mail adresleri olmasına özen gösterin.
8.    İnternette ……. nakliyat şikayet diye arama yapın firma hakkında şikayet olup olmadığını araştırın.
9.    Ünlü markaların adlarını taşıyan firmaları seçerken iki kere düşünün.
10.  Bulunduğunuz şehrin nakliyecilerini bulmanın kolay bir yolu da o şehrin doğal güzelliklerinin, tarihi mekanlarının, dağlarının, akarsularının, tarite kültürel miras mırakmış bölge devletlerinin, üniversitelerinin ve  kalelerinin ismlerinin sonuna nakliyat yazıp internette aramaktır. Bölece bulunduğunuz şehrin nakliyecilerine kolayca ulaşırsınız.